ASLINDA ŞU AN ZENGİNSİN…

william-iven-dAmHWsRYP9c-unsplash

… sadece farkında değilsin.

Zengin olmak, hep hayal ettiğimiz yapmak istediğimiz şeyler için yeterli parayı bulmak. Hepimizin hayali bu değil mi? Evet zenginliğin tanımı hepimiz için farklı ama peşinde koşturuyor mu bizi? Koşturuyor! 

Kadınlar ve para ile, gelecek garantileri ile ilgili ilişkileri birkaç yıldır aklımı kurcalıyor. Ben her zaman parasını bilen kendisi değerlendirmeye çalışan biri oldum. Ancak etrafımdaki kariyer sahibi kendi ayakları üstünde durmayı bırak hepimizi taşıyabilecek süper kadınların konu para olunca birden ben bilmem beyim bilir moduna geçmesini oldukça garip karşılıyorum. Acaba çoğumuz para kazanmadığı için para yönetme hakkı olmadığını düşünen kadınlar tarafından yetiştirildik, o nedenle olabilir mi?

Neyse benim amacım aslında bir tartışma başlatmak ya da bağcıyı dövmek değil, hep beraber üzümü yemek. Hatta mümkünse şarap yapıp yıllandırıp emekliliğimizde beraberce tadını çıkarmak! 

Bütçe yapmayı boşverin, nasılsa uymayacaksınız!

David Bach

Finansal yatırım kitaplarını sevmiyor musunuz? Kim sever ki? Ama bu kitabın yazarının yani David Bach‘ın sloganlarından birinin “Bütçe yapmayı boşverin nasılsa uymayacaksınız. Bütçe dediğiniz firmalar içindir bireyler için değil” olduğunu söylersem belki ilginizi çekebilir. 

The Latte Factor

Kitapta 1 milyon dolar kazanmanın 3 sırrı bir Cafe’de bir latte üzerine enfes bir şekilde hikayeleştirilerek açıklanmış. 3 sırrı burada yazabilirim ama içinize sindirebilmek ve inanabilmek için kitaptaki baristayı dinlemek önemli. O nedenle size yazarın kendi websitesinde de verdiği sırrı yazayım, nedeni nasılı siz kitaptan öğrenin. 

Kiranı kredi kartını spor kulübünü ödemeden önce en önemli kişiye ödeme yapmayı unutma. İlk önce kendine ödeme yap! 

Not : 

Bu kitabı öyle büyük tavsiyelerle seçmedim. Eğer bir önceki yazımı okuduysanız biliyorsunuz, yılbaşına kadar 50 adet kitap okuma sözü verdim kendime. Baktım öyle uzun uzadıya kitaplarla bu hedef zor tutturulur, ara sıra kolayına kaçayım dedim. Bu arada bu sene hiçbir şey almama yılım. Dolayısı ile gidip kitapçıda ne kadar ince kitap varsa hepsini almak da bir alternatif değil! Açtım kütüphanemizin telefon uygulamasını, hemen kiralayabileceğim, popüler ama 4 saat dinleme süresinin altında ne var diye kontrol etmeye başladım. Bu kitaba da tam olarak öyle rastladım. İyi ki de rastlamışım. Hani bir kitap okudum hayatım değişti derler ya, belki benimki değil ama çocuklarımın ki kesin değişecek

Kitaba kavuşmak için :

Amazon.com :

Amazon.de :

 704 Kez Okundu

What's Your Reaction?
DAHA ÇOK YAZ
0
NEEE?
0
OFF
0
VAY BE!
0