YAŞAMI KUTLAMAK!

photo-1525268771113-32d9e9021a97

Bugün kutlayacak şeylerim var şükürler olsun!

Geçen seneden beri kendime, oturayım da yazı yazacak bir şey yapayım diyorum. Bir iki adım da attım hatta ama günlük koşturmacalar ve projelerin içinde oradan oraya savrulurken hep iteledim. Ay biraz daha dursun, ay haftaya yaparım, dur şunu da halledeyim derken hep erteledim.

Ancak bu Covid bizi eve soktuğunda – ki bugün tam tamına 60 gün oluyor – bir şeyler yapmak gerekiyordu kafayı dağıtmamak için. Önce herkes gibi bunalıma girdim. Haberlerin, hasta ve ölüm sayılarının arasında kayboldum. Sosyal Medya içinde verimsizce oradan oraya savruldum. Diren Ergen Annesi beni yıllardır toparlıyordu. Ahh yalnız değilim yaşasın diyordum. 5000 kişi olmuştuk. Resmen grup terapisi yapıyorduk. Ama konularımız sadece pis ergenlerimizdi. Yetmedi. Sonra karantina zamanı bir grup kurduk Funda ile adı Ufak Tefek Mutlululuklar olan, dedik ki sadece gerçek mutluluklarımızı paylaşalım o bize ilaç gibi geldi! Mutluluk peşinde olan 500 kişi olduk. Biraz toparlandık, harika bir şekilde mutluluk terapisi yapmaya başladık.

Peşinden de Ayşin ve Zeynep ile bir baktık ki birbirimize zaman ayırıyoruz. Konuşuyoruz. Tartışıyoruz. Adı Think Bitches olan bir WhatsApp grubu kurduk, kitaplar, meditasyon, bin tane şeyi, girişimciliği para kazanmayı konuşuyoruz, daha akıllı nasıl oluruz bunun yolunu arıyoruz. Tabii üç girişimci kadın kitap kulübü kurarsa sonu ne olur, bir girişim olur. Dedik ki yahu biz ne güzel ne şahane konular konuşuyoruz. Sales Force falan konuşuyoruz. Mashable editörlerinin yaptığı haberleri konuşuyoruz. NLP konuşuyoruz. Napoleon Hill konuşuyoruz. Çünkü kafa durmuyor. Arızalıyız biz, ya bişey öğrenmemiz gerekiyor, veya birilerine bişey göstermemiz gerekiyor. Her cümlenin sonu -yaaa birileri bunu cevabını arıyordur belki- veya -aaaa keşke bunu birisi yapsa da herkes öğrense- diye bitiyor. Tabii ki konu tahmininiz üzere şöyle şekillendi. Dedik ki biz Türkiye’de yapılmayanı yapalım. Bizim gibi kadınlar biraraya gelelim. İş konuşalım, Çözüm konuşalım. CRM konuşalım. Perakende veya e-ticaret konuşalım. Software konuşalım. Meditasyon konuşalım. Yoga konuşalım. Maraton nasıl koşarız konu tartışalım.

Daha verimli nasıl oluruz, daha çok şeyi aynı anda nasıl beceririz, daha çok faydayı, hem dünyaya hem kendimize nasıl üretiriz, bunların yanıtını birlikte arayalım. Birbirimize yardım edelim. Yıllarca anne-çocuk konularında konuştuk. Artık böö geldi. Gına geldi. Artık kendimiz ile ilgili konuşalım. Aklını fikrini daha iyi kullanarak, pozitif bir paylaşımcıkla olumlu bir efekt yaratacak kadınlar bir araya gelip, farkındalık yaratalım.

Ve işte buradayız.

Önce uyuyan hesapları uyandırdık. Fikir Annesi’ni. Sonra benim geçen sene kodlayıp yazdığım şeyleri Ayşin ile toparladık. Zeynep’in liderliği ve pozitif birleştiriciliği ile Deepak Chopra’nın 21 Günlük Challenge’ını birleştirdik -ki bugün 12. gündeyiz, pes etmedik ve bununla gurur duyuyoruz- ve karşınızdayız.

Tek derdimiz var yaşamı kutlamak.

Allahın bize özene bezene verdiği aklımızı daha verimli kullanmak için elbirliği yapmak, birlikte bişeyleri daha güçlü becermek.

Dünyanın her tarafı akıllı Türk Kadınları ile dolu, bunları sizlerle tanıştırmak.

Facebook’ta Fikir Annesi sayfamızı yeniden aktif ettik tam 3.761 kişi oradayız. Altında da kapalı bir grup kurduk ki birbirimize soru soralım, yardım edelim.
https://www.facebook.com/FikirAnnesi/

Facebook’ta benim eski kişisel sayfamı aktif ettik tam 73.931 kişiyiz.
https://www.facebook.com/PinarReyhanOzyigit/

(Bir ara eski portalımız için benimgibi için kullandığımız bu sayfanın adını da Fikir Annesi yapıp iki sayfayı çok yakında birleştireceğiz.)

Neleri mi konuşacağız burada? Zoom toplantısı için hazırlanırken beceremediklerinizi, Google Hangout yaparken nasıl kaydedeceğinizi, kendi YouTube kanalınıza videolarınıza logonuzu nasıl ekleyeceğinizi, pazarlamayı, HTML e-postalama nasıl yapacağınızı, liderliği, muhasebeyi, para yatırım yönetmeyi, bir kadın olarak iş hayatında nasıl daha iyi olacağınızı, erkek egemen güce nasıl direneceğinizi, daha motive ve fokus halde nasıl çalışabileceğinizi ve daha bir sürü başka yerde konuşulamayan şeyi. Kısaca kapalı bir kadın kadına beyin fırtınası grubu olacak, dedikodu ve yemek tarifi grubu değil. -Bunu küçümsemek için söylemiyorum. Burada yemek blogunuzu nasıl daha iyi hale getireceğinizi konuşabiliriz ama zeytinyağlı dolma içine konacakları değil.- Dilerim anlatabildim.

Kısaca bizim gibiyseniz. Kendimi nasıl upgrade edebilirim. Daha iyi bir insan nasıl olabilirim. Daha çok şeyi nasıl öğrenebilirim. Gibi sorularla kendi versiyonunuzu geliştirmek, hayattan daha çok zevk alabilmek, daha becerikli olmak peşinde iseniz. Sofranızı kurarken bile daha güzel gösterebilmek bir minicik hedef ise. Daha fazla adım attığınız gün daha mutlu oluyor ve kendinizle gurur duyuyorsanız. Sevindiğinizde içinizden alkışlamak geliyorsa. Kitaplar can simidiniz ise. Sergi gezerken doyma duygusu hissediyorsanız bizim gibi. Doğaya saygı duyup önünde eğiliyorsanız. Kırışıklıklarınız ile övünüyorsanız. Kendinizi olduğunuz gibi sevebiliyorsanız. Yaşadığınız her yeni günün bir kutlama nedeni olduğuna inanıyorsanız bizim gibi. Ve en önemlisi tek yarışınız kendinizle ise. Doğru adrestesiniz.

Aramıza hoşgeldiniz!

Ayşin – Berlin, Almanya
Pınar – Connecticut, Amerika
Zeynep – Miami, Amerika

Bu arada, ne olur imla hatası varsa affedin. 6 yıldır ilk kez Türkçe Klavye kullanmaya başladım.

Not 1. Bilerek isteyerek açılış günü için Anneler Günü’nü seçmedik. Denk geldi. Oysa ki biz Beta Açılışı 5 Mayıs Hıdrellez Günü yaptık.

Not 2. Yazmaya nasıl susamışım! Nasıl özlemişim. Nasıl sevinçliyim anlatamam.

Not 3. Kendinizi sevin, çok sevin, hepsi bununla başlıyor, inanın bana!

Not 4. Benim paylaşacak şeyim var diyorsanız. Bize ulaşın. Başımızın üstünde yeriniz var. Seve seve. Hikayeleriniz, deneyimleriniz çok değerli. Her hayat parmak izlerimiz gibi başka ve önemli.

* Yeni yazıda sizinle birini tanıştıracağım. Bin yıllık başka bir dostumu. Dokunduğu her şeyi sihirli hale getirebilen nadir insanlardan birini. Bir yeryüzü meleğini. Canımın içi birini.

 739 Kez Okundu

View Comments (9)